Autobusy elektryczne Solaris Urbino Electric podbijają Europę.

Tymczasowa ładowarka dla autobusów elektrycznych od Ekoenergetyki-Polska została właśnie zainstalowana w Brukseli. 80kW-owe urządzenie nowej generacji, o nazwie quickPoint Depot Charger, od polskiego producenta będzie ładować autobusSolaris Urbino electric, który został nominowany jako jeden z pięciu pojazdów do uczestnictwa w konkursie Bus of the Year.

Konkurs, organizowany co dwa lata przez przez Association of Commercial Vehicle Editors (Stowarzyszenie Europejskich Wydawców Czasopism z branży pojazdów użytkowych), odbywa się w tym roku Brukseli, a ma za zadanie wybrać najlepszy autobus dostępny w sprzedaży w Europie w 2017 r. 20-osobowe jury będzie testować pojazdy w ciągu 4 dni na trasach w mieście. Ładowarka od Ekoenergetyki będzie ładować e-autobus podczas jego uczestnictwa w zadaniach konkursu.

Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani przez Solaris jako dostawca ładowarki do konkursu, zwłaszcza, że dało nam to okazję do zaprezentowania naszego urządzenia najnowszej generacji, mniejszego, bardziej wydajnego i modułowego, które zapewnia jeszcze większy komfort ładowania naszym klientom – komentuje Maciej Wojenski, wiceprezes Ekoenergetyki. – Bus of the Year to nie jest konkurs tylko dla autobusów elektrycznych. To, że Urbino 12 konkuruje na równi z autobusami o tradycyjnym napędzie, jest samo w sobie dowodem, że autobusy elektryczne wychodzą z fazy pilotażowej i są na dobrej drodze do osiągnięcia wygody użytkowania odpowiadającej autobusom diesla.

Źródło: gramwzielone.pl
Foto: Solaris