Największa farma fotowoltaiczna na świecie została pocłączona do sieci.

W zlokalizowanym na południu Indii stanie Tamil Nadu uruchomiana jest największa na świecie farma fotowoltaiczna, której moc wynosi 648 MW. Jak na razie uruchomiono pracę części instlaacji o łącznej mocy 360 MW. Za wykonanie przyłączenia odpowiadało ABB. Pozostała część największej na świecie farmy fotowoltaicznej jest gotowa do uruchomienia.

Według wywodzącej się z Indii firmy konsultingowej Mercom, która specjalizuje się w analizach globalnego rynku fotowoltaicznego, w tym roku w Indiach powstaną elektrownie fotowoltaiczne o łącznej mocy 4 GW, czyniąc ten kraj 4. największym rynkiem PV pod względem potancjału nowych instalacji – po Chinach, USA i Japonii.

Do tej pory największą farmą fotowoltaiczną na świecie była instalacja uruchomiona w ubiegłym roku w Kalifornii. Moc projektu o nazwie Desert Sunlight wynosi 550 MW. Budowa farmy fotowoltaicznej na kalifornijskiej pustyni Mojave trwała ponad 3 lata, a przy konstrukcji zatrudniono w sumie 440 pracowników. Farma fotowoltaiczna Desert Sunlight składa się z 8,8 mln cienkowarstwowych paneli fotowoltaicznych CdTe, które wyprodukował amerykański First Solar.

Źródło: gramwzielone.pl
Foto: Yingli